18 жовтня 2017

Запрошуємо юних музикантів до участі у Молодіжному симфонічному оркестрі України!

Молодіжний симфонічний оркестр України було створено у 2016 році з ініціативи української диригентки Оксани Линів та трьох німецьких партнерських інституцій — Бетховенського фестивалю в м. Бонн, Німеччина (BeethovenFest Bonn), Федеративного молодіжного оркестру Німеччини і Deutsche Welle та новоствореного Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt.

За результатами прослуховування  у грудні 2016 року тридцять молодих музикантів  стали учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України та концертного туру в Україні та Німеччині. Відібрані музиканти представляють усі куточки України — Львів, Київ, Одесу, Кривий Ріг, Коломию, Бузівку, Вінницю, Золотоношу, Харків, Ківерці, Херсон, Макіївку, Донецьк, Котюжини, Тернопіль, Сіверськодонецьк і Запоріжжя.

Перший міжнародний тур новоствореного оркестру відбувся спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини (Bundesjugendorchester) 25 серпня 2017 року на закритті Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львівській національній опері, а 26 серпня — у Національній філармонії України в Києві. У вересні 2017 року два оркестри виступили на Бетховенському фестивалі (BeethovenFest Bonn) у м. Бонн та м. Берлін (Німеччина). В програмі були твори німецьких та українських класиків – Франца Ксавера Моцарта, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, Людвіга ван Бетховена, а також сучасного українського композитора Богдана Сегіна.

 

9–10 грудня 2017 року у Львові відбудеться другий відбір та прослуховування нових учасників до складу Молодіжного симфонічного оркестру України. До участі запрошуються молоді музиканти зі всіх областей та регіонів України, які є учнями або студентами музичних навчальних закладів. В рамках відбору та прослуховування буде обрано ще тридцять музикантів, які доповнять перший склад оркестру і візьмуть участь у наступних проектах. В планах оркестру виступ на закритті Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові у липні 2018 року,  в серпні 2018 року - на Міжнародному фестивалі молодіжних оркестрів Young Euro Classic, який відбудеться в Берліні, Німеччина. У вересні 2018 року Молодіжний симфонічний оркестр України зіграє програму на символічну тему «Будуємо мости» в Musikverein Graz, Австрія.

 

Проект зі створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувався за підтримки Федеративної Республіки Німеччини, Goethe-Institut, Міністерства культури України, Бетховенського фестивалю в м. Бонн (BeethovenFest Bonn) та в партнерстві з фестивалем LvivMozArt
Організатором проекту в Україні є ГО «Львів.Моц.Арт.3»
Медіа-партнер проекту: Deutsche Welle.


 

Молодих музикантів зі всіх областей та регіонів України віком від 12-ти до 22 років (на момент подання заявки), які є учнями або студентами музичних навчальних закладів зі спеціальностей струнні, духові та ударні інструменти, запрошуємо до участі у відборі та прослуховуванні до складу Молодіжного симфонічного оркестру України.

 

Етапи відбору та прослуховування:

Попередній відбір. Кандидати заповнюють електронну заявку та надсилають відеозапис твору власного виконання до 13.11.2017 на електронну скриньку: youth.orchestra.ua@gmail.com. Результати попереднього відбору буде повідомлено 20.11.2017.

Прослуховування. За результатами попереднього відбору кандидатів буде запрошено пройти прослуховування, яке відбудеться 9–10 грудня 2017 року у Львові. В рамках прослуховування кандидати презентують фрагмент із твору крупної форми (бажано I частину) та віртуозний твір за вибором. Попередньо також буде надіслано список оркестрових труднощів, виконання яких є частиною етапу прослуховування. Концертмейстер не надається.

Місце та дата проведення прослуховування: м. Львів, 9–10 грудня 2017 року, 10:00–18:00, Львівський палац Потоцьких.

Контактна особа: Ірина Вакуліна, youth.orchestra.ua@gmail.com,+380639376199

Організатор – ГО «Львів.Моц.Арт.3», за сприяння Міністерства культури України,

www.mozart.lviv.ua

https://www.facebook.com/YsOUorchestra/