21 серпня 2017

Син - великому Батькові

У 1826 році в 35-річницю з дня смерті Вольфганга Амадея Моцарта, його син Франц Ксавер диригував одним із найвідоміших творів батька – «Реквіємом». Пам'ятний концерт відбувався в Соборі св. Юра, а виконували твір члени товариства св. Цецилії, першого у Львові музичного товариства, заснуванню якого завдячуємо Моцартові-сину.

191 рік потому... Концерт «Син – великому батькові» відбувається в тих же стінах Собору, виконується «Реквієм» В.А.Моцарта, а диригент Оксана Линів можливо стоїть на тому самому місці, що й Франц Ксавер Моцарт два століття тому. Такий історичний контекст та блискуче виконання справило неймовірне враження на слухачів!

Солістами виступили українські зірки оперної сцени: Софія Соловій (сопрано), Зоряна Кушплер (мецо-сопрано), Михайло Малафій (тенор), Ігор Царьков (бас), до яких приєдналися львівські колективи – Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Галицький академічний камерний хор, Камерний хор «Gloria».

Окрім «Реквієму», на концерті прозвучала Кантата на честь відкриття пам'ятника В.А.Моцарта у Зальцбурзі 1842 року, яку написав до тієї пам'ятної події Франц Ксавер Моцарт. Під час концерту зачитуватися рецензії та спогади сучасники про ті історичні музичні події двома мовами – німецькою та українською (уривки читали Віталій Алексейонок та Стефанія Олійник).

ФОТО: Ірина Середа

 

1 / 15