Валерій Соколов

Скрипка

Український скрипаль Валерій Соколов є одним із найвизначніших молодих виконавців свого покоління. Постійно виступаючи із провідними оркестрами Європи, він співпрацював з Філармонійним оркестром та Камерним оркестром Європи, Оркестром Клівленда, Цюріхським оркестром Тонгалле, Роттердамським філармонійним оркестром, симфонічними оркестрами Бірмінгема й Токіо, Московським філармонійним оркестром, Сеульським філармонійним оркестром, Оркестром національного мистецького центру Оттави, Національним оркестром Франції та Німецьким камерним філармонійним оркестром Бремена. Співпрацював із диригентами, серед них Володимир Ашкеназі, Девід Зінман, Сюзанна Мялккі, Андріс Нельсонс, Пітер Ундджян, Яннік Незе-Сеген, Василь Петренко, Герберт Судан та Юрай Валчуга.

Брав участь у багатьох провідних європейських фестивалях, включаючи «Verbier» та «Lockenhaus», постійно виступає у найбільших концертних залах світу, зокрема в циклі недільних вранішніх концертів у Театрі Шатле, а також на сценах Вігмор-хол, Лінкольн-центру, Маріїнського театру, «Prinzregenten Theatre» в Мюнхені та «Мюзікферайн» у Відні.

Підписавши контракт із «Erato Records» (раніше — EMI Classics), Валерій здійснив велику кількість різноманітних записів творів, зокрема Сонати №3 Дж. Енеску у 2009 році. Перший його dvd-запис включав Скрипковий концерт Я. Сібеліуса разом із Володимиром Ашкеназі та Камерним оркестром Європи, а також фільм Бруно Монсенжона «un violon dans l’âme / Natural Born Fiddler», із записом сольного концерту Валерія в Тулузі 2004 року, що був відзначений критиками та часто транслювався в ефірі ARTE TV. У 2010 році Валерій записав скрипкові концерти Б. Бартока та П. Чайковського із оркестром Тонгалле Цюріха під керівництвом Девіда Зінмана. З 2016-го Валерій постійно дає уроки майстерності на Міжнародних майстер-класах у Шаффгаузені (Швейцарія).

Серед недавніх виступів музиканта концерти з оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, Гамбурзьким симфонічним оркестром Північнонімецького радіо, Оркестром Парижа, Сінгапурським симфонічним оркестром, Борнмутським симфонічним оркестром та іншими. У 2016 році мав успішне турне містами Європи разом із проектом камерної музики із Лізою Батіашвілі та Готьє Капюсоном, включаючи Париж, Відень, Кельн, Амстердам, Лондон. У сезоні 2017/2018 дебютував на фестивалі в Люцерні з оркестром радіо MDR Ляйпціга та виступав із Оркестром романської Швейцарії; також співпрацював з Національним симфонічним оркестром Ірландії, оркестром MDR центрально-німецького радіомовлення та Північно-нідерландським симфонічним оркестром. Також Валерій виступить у якості постійно запрошуваного артиста у співпраці з Ваймарською міською капелою та її диригентом — Кирилом Карабицем, з якими вирушить у турне по США.

Народжений у Харкові 1986 року, Валерій є одним із провідних українських скрипалів за останні два десятиліття. У віці 13 років він виїхав на навчання до Великобританії у школу Ієгуді Менухіна в Лондоні (клас проф. Наталії Боярської). Вдосконалював майстерність у Фелікса Андрієвського, Марка Луботського, Анни Чумаченко, Ґідона Кремера і Бориса Кушніра. У 2005 році стає володарем першої премії Міжнародного конкурсу ім. Дж. Енеску (Бухарест, Румунія).

Валерію Соколову присвячений Третій концерт (2015) і Соната (2017) для скрипки видатного сучасного українського композитора Євгена Станковича.

Повернутися до Учасників