Светослав Борісов

Диригент

Після довгих років виконавської діяльності в Австрії та Німеччині вся музична спадщина цих країн стала для Светослава Борісова добре знаною. Починаючи від сезону 2016/2017, болгарський диригент займає посаду головного диригента оперного театру Магдебурга, залишаючись при цьому артистичним директором камерного оркестру «Con Fuoco» в місті Ґрац. Впродовж 2013-2015 років був асистентом музичного директора Стевена Слоуна та диригентом Симфонічного оркестру м. Бохум, а також до 2016 року — головним диригентом опери у Варні. Він продовжує плідну співпрацю з обома цими колективами.

Після перших занять гри на трубі в вищій музичній школі Варни Светослав Борісов продовжує своє навчання в Музичному університеті Софії та Університеті музичного та виконавського мистецтва у Ґраці. В 2003 році він починає навчатися в класі диригента Мартіна Сіґарта, а також бере уроки у Йоханнеса Прінца та Вольфґанґа Бозіца. Любов до опери привела його спочатку до міського театру Клаґенфурта, а в 2010-му він став першим капельмейстером опери Варни. Також не раз із великим успіхом на запрошення диригував у Державній опері в Софії. В грудні 2014-го диригував оновленою постановкою «Сільви» Імре Кальмана в Музичному театрі в Ґельзенкірхені, а у березні 2016-го дебютував у Стамбульській опері, диригуючи балетом Адольфа Адама «Корсар».

Светослав Борісов співпрацює з багатьма європейськими оркестрами, серед яких Бетговенський оркестр у Бонні, симфонічні оркестри Бохума, Дюссельдорфа, нової філармонії Вестфалії, камерний оркестр Лозанни і Датський національний оркестр. Виступав як запрошений диригент у Китаї, Австрії, Бельгії, Німеччині, Греції, Литві, Люксембурзі, Румунії, Чехії та Швейцарії. З березня 2014-го він постійний гість у симфонічному оркестрі Ґеттінґена, диригуючи не тільки концертами, а й протягом сезону 2016/2017 — записами творів П. Чайковського і Д. Шостаковича. У листопаді 2015 року в останню хвилину замінив Кшиштофа Пендерецького на концерті з Ґрацьким філармонійним оркестром у «Мюзікферайн Ґрац», незабаром успішно дебютував з оркестром імені А. Брукнера м. Лінц, замінюючи Денніса Рассела Девіса. Светослав Борісов співпрацював з такими солістами, як Крістіан Альтенбурґер, Джон Марк Айнслі, Карло Коломбара, Лідія Байх, Ґабор Болдоцкі, Лілія Зільберштейн та з Ляйпцізьким струнним квартетом.

В 2007 році Светослав Борісов і Міхаель Немет (генеральний секретар Музичного товариства Ґраца) заснували камерний оркестр «Con Fuoco» в Ґраці, щоби реалізувати ряд концертів і оперних постановок в Австрії та за її межами (наприклад, опери «Ріта» Ґ. Доніцетті, оперети «Прекрасна Галатея» Ф. фон Зуппе, комічної опери «Репетиція опери» А. Лортзінґа).В наступному сезоні «Con Fuoco» дебютуватиме в «Мюзікферайн» у Відні (зал імені Й. Брамса).

Повернутися до Учасників