Оксана Линів

диригент

Оксана Линів – українська диригентка, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені. Наразі – головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац, Австрія. Засновниця та арт-директорка фестивалю LvivMozArt, Львів, Україна. Засновниця, диригентка та художня керівниця Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. 

Є лауреаткою престижної міжнародної нагороди TREBBIA International Awards в номінації «Мистецька діяльність» та володаркою нагороди «Жінка України 2019»  в номінації «Культура». Нагороджена титулом «Зірка року 2015» у номінацї «Класика», а також  призом Мюнхенського оперного фестивалю 2015 року.

 Оксана Линів є Почесним амбасадором Львова , нагороджена Орденом за інтелектуальну відвагу від видання “Ї”, а також є переможницею в престижних українських преміях: «Люди Львова» (2017) ,  «Люди нового часу» (2017), «BOOM Awards 2018».  Українська диригентка є в списку «100 найвпливовіших жінок України»   від видання «Фокус» (2018)році та входить в рейтинг топ-100 від видання «НВ”»(2019). Два роки поспіль номінована а Австрії статусом «Найулюбленіша Штирійка» в категорії «Мистецтво»  (2018/2019).

Після здобуття у 2004 році ІІІ премії на Першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамберзі (Німеччина), Оксану запросили на асистенцію до диригента Джонатана Нота при Бамберзькій філармонії. 

З 2008 по 2013 рік – диригентка Одеського театру опери та балету, з  2013 до 2017 року – диригентка і асистентка генерального музичного директора  Баварської державної опери Кирила Петренка.

У лютому 2017 року Оксана Линів була обрана головною диригенткою Оперного театру та філармонійного оркестру Ґраца, (Австрія,) ставши першою жінкою-головною диригенткою в історії Ґраца.

Оксана Линів співпрацювала як запрошена диригентка з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині,Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщина, Румунії, Японії та України.

Нещодавно з великим успіхом Оксана Линів дебютувала з симфонічним оркестром Дюссельдорфа, оркестром імені А. Брукнера в Лінці, в Опері Штуттгарту. Дебютувала у  Великому оперному театрі «Лісеу» у Барселоні, у Шведській Королівській Опері ,Берлінській державній опері та в «Theater an der Wien» у Відні.

Паралельно з блискучою інтернаціональною кар’єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України за історію держави, і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.

В наступному сезоні 2019/20 заплановані важливі дебюти: з оркестром Державної капели Берліну, Мюнхенським філармонійним оркестром, з оркестром Академії ім. Булєза Даніеля Баренбойма в Берліні. Дебют в Берлінський державній опері з операми “Медея” Л. Керубіні ,”Чарівна флейта” В.А.Моцарта. А також постановка опери “Аїда” Дж.Верді в історичному комплексі Храму Хатшепсут в Луксорі (Єгипет); постановка опер “Дон Карлос” Дж.Верді, М.Вайнберга “Пасажирка” та балету С. Прокоф’єва “Попелюшка” в Оперному театрі Граца (Австрія); та постановка опери “Замок герцога Синя Борода” в  Баварській державній опері.

Повернутися до Учасників