Наталія Степаняк

сопрано

Українська співачка, сопрано Наталія Степаняк є лауреаткою, а також  переможницею особливої премії «Кращий співак стилю бельканто» міжнародного конкурсу оперних співаків ім. Яна Кіпури, фіналісткою світового конкурсу оперних співаків «Competizione dell'Opera», який відбувся у 2017 році в місті Лінц, Австрія. 

Нагороджена «ювілейним Орденом ІІ ступеня» митрополитом Київським та всієї України Епіфанієм.

Запрошена Зірка на відкритті «Українського Балу» (Відень, Австрія).

Представник культури на «Тижні української культури» у віденській штаб-квартирі ООН.

Засновниця платформи для молодих оперних співаків Coloratura Opera Lab.

Старша викладачка ЛНМА ім. М. Лисенка.

 Запрошена співачка:

  • на святкуванні Дня Збройних сил України, організованому посольством Австрії (Відень, Австрія),

  • на відкритті почесного консульства України у місті Ґрац, Австрія,

  • на зустрічі Ради Асамблеї Європи (Львів, Україна),

  • на святкуванні другої річниці запровадження Безвізового режиму між Україною та Євросоюзом (Львів, Україна)

30 липня 2021 року відбувся дебют Наталії Степаняк у Львівській національній оперні на сцені Дзеркальної зали із сольною програмою «Liederabend», де прозвучали романси та пісенні цикли Р. Штрауса, Ф. Шуберта, К. Дебюссі, Ф. Пулєнка, В. Белліні, Дж. Россіні

Як засновниця незалежної оперної студії Coloratura Opera Lab започаткувала першу «Літню оперну школу», куди приїхали співаки із всієї України. Заняття проводилися під керівництвом Наталії Степаняк. Коучами виступили всесвітньо відомі оперні діячі, зокрема Євген Лавренчук, Софія Соловій, Петро Радейко. Через велику кількість заявок було проведено два набори школи, що доводить необхідність такого формату в Україні. Саме тому Наталія планує проводити літні оперні школи щорічно.

29 травня 2021 року виконала спільний проєкт із оркестром Тернопільської Філармонії на сцені Львівського органного залу, під назвою «Секрети Опери».

В березні 2020 року Наталія виступила на сцені Львівського органного залу із сольним концертом під назвою «Оперетта. Найкраще». А вже у вересні у посткарантинний час, відбувся ще один сольний концерт із новою програмою «Серенада кохання», також на сцені Органного залу.

У карантинний період Наталія провела три онлайн-майстер-класи у прямому ефірі, де працювала із студентами та молодими академічними співаками. Теми майстер-класів:

  • «Робота над репертуаром»

  • «Школа італійського бельканто»

  • «Тонкощі виконання німецькомовного репертуару».

А у листопаді 2020 року у рамках «Мистецьких зустрічей», організованих методичним кабінетом ЛОДА на сцені Львівської Національної Філармонії, провела майстер-клас для шести найкращих молодих співаків.

У вересні 2020 року стала старшою викладачеою вокалу кафедри народних інструментів ЛНМА ім. М. Лисенка.

Восени 2019 року Наталія стала солісткою Одеської Національної Опери, де дебютувала в партії Віолетти у прем’єрній постановці «Травіати» Дж. Верді. 

У 2019 році було багато знакових подій: разом із академічним-симфонічним оркестром INSO-Lviv Наталія заспівала ряд концертних програм, що відбулись на сцені Львівської національної філармонії, на святковій сцені open-air до дня міста Львова, а також на сцені центру культури «Zamek», що у Познані, в рамках фестивалю «Українська весна».

У квітні 2019 року виконала партію Русалоньки у першопостановці та прем’єрі опери «Русалонька» японського композитора Касаматсу на сцені віденського театру «ОФФ».

12-16 листопада 2018 була представником культури на «Українському тижні» у віденській штаб-квартирі ООН.

Влітку 2018-го Наталія Степаняк дебютувала в партії Адіни в опері «Любовний напій» Г. Доніцетті на літньому фестивалі «Lirica in Circolo» у місті Крема, Італія.

В грудні 2017-го Наталя приймала участь в прем’єрній постановці Г.Ф.Генделя «Альчіна» в партії Моргани на сцені Національної опери міста Стара Загора, Болгарія. Влітку 2017 року виконувала партію Мінерви в опереті «Орфей в пеклі» Ж. Оффенбаха в Державній опері міста БадХалль, Австрія.

Влітку 2016-го Наталя була солісткою літньої академії Віденської філармонії у постановці опери В.А.Моцарта «Так чинять усі», де відбувся її дебют у партії Деспіни на сценах віденського «Концертхаус», «Музікферайн» у Ґраці, «Брукнерхаус» в Лінці та «Одеон театру» в місті Зальцбург, Австрія.

Впродовж 2015-2016 рр. Наталія Степаняк була солісткою «Джунгль театру» та «Моцартгаус» у Відні та виконувала партію Віолетти в опері «Травіата» Дж. Верді (версія для дітей та молоді), а також партію Папагено в опері «Чарівна флейта» В.А.Моцарта. Як студентка-магістр оперного факультету Віденського музичного університету виконала партію Сервілії в опері «Милосердя Тита» В.А. Моцарта у театрі «Акцент» (Відень), а також партію Моргани в опері «Альчіна» Г.Ф.Генделя на сцені театру «Мут» (Відень).

Поруч із виступами на сценах оперних театрів Австрії, Німеччини, Італії, Болгарії Наталія Степаняк дає багато сольних концертів на різних майданчиках Європи та України. Найбільшим із них був її власний проєкт «Перевтілення» на сцені Львівської Національної філармонії, де вона виступила не лише як солістка, а також як режисерка-постановниця, ініціаторка та директорка проєкту. 

Наталія Степаняк отримала ступінь магістра у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка за спеціальностями «Народні інструменти (Бандура)» і «Сольний спів» у 2014 році.

Навесні 2019 року Наталія завершила навчання у Віденському Університеті музики і мистецтва та отримала ступінь магістра мистецтва за напрямом «Опера».

 

Повернутися до Учасників