Максим Коломієць

гобой

Максим Коломієць народився в Києві в 1981 році.

Закінчив Національну музичну академію України в 2005 році по класу гобоя та в 2009 по класу композиції.

У 2016 закінчив Вищу Школу Музики в Кьольні по класу композиії в класі проф. Йоханнеса Шьольхорна.

Є переможцем конкурсів "Gradus ad Parnassum" (Київ, 2000) та "Step to the Left" (Санкт-Петербург, 2012).

Також є лауреатом третьої премії композиторського конкурсу “Vareler Komponistenpreis“ (Ольденбург, 2015).

У 2019 році в якості композитора викладав на Course. International Master Classes of New Music у місті Львів.

У 2020 році був обраний до музичного каталогу видатних українських митців від Українського інституту:
http://musiciancatalogue.ui.org.ua/kolomiiets/

У 2020 році став членом жюрі на ІІІ Міжнародного конкурсу-лабораторіъ постановок молодих режисерів Musical Art Project.

Як гобоїст брав участь фестивалях та майстер-класах Ensemble-Akademie (Фрайбург), Internationale Ferienkurse für Neue Musik in Darmstadt (Дармштадт), impuls Akademie (Грац), Per Suonare l'Oboe (Фрайбург), на яких, зокрема, брав уроки у таких гобоїстів, як Jaime González, Ernest Rombout, Ann-Kathrin Brüggemann.

В якості соло-гобоїста виступав з такими колективами, як: Київські солісти, Musica Camerata, Russische Kammerphilharmonie St. Petersburg, Kyiv Symphony Orchestra. Разом з ансамблем «Ухо» реалізував українську прем’єру концерту для гобоя №2 Лука Франческоні та також в якості ансамбліста творів П.Булєза, С. Джервазоні, Б. Фернейхоу, Л. Беріо, Д. Куртага та багатьох інших.

Є автором двох опер. Одна з яких була презентована в концертній версії в жовтні 2020 року силами Kyiv Symphony Orchestra та Луїджі Гаджеро в якості диригента.

Максим активно займається аранжуванням. Серед його робіт серія композицій для проекту “Містерія туманного Альбіону”, композиції Френка Заппи, перекладення класичних творів для ансамблю барокової музики Luna Ensemble.

Музика Максима звучала на багатьох Європейських та Американських фестивалях, таких як MATA-Festival (Нью-Йорк), Summer New Music Courses in Darmstadt (Дармштадт), New Talents (Кьольн),  Donaueschinger Musiktage (Донауешинген), Warsaw Autumn (Варшава), World Music Days  (Лювен), Other space (Москва), Gogolfest (Київ), Contrasts (Львів), Randfestspiele (Цепернік), Ukrainian Contemporary Music Festival (Нью-Йорк), та інших.

Серед виконавців його творів були: Національний симфонічний оркестр України (Київ), Київський камерний оркестр (Київ), Kyiv Symphony Orchestra (Київ), Ensemble MusikFabrik (Кьольн), Ensemble Ascolta (Штутгарт), airborne extended (Відень), MAM Manufaktur für aktuelle Musik (Кьольн), Lions Gate Trio (США, Європа), Neo Quartet (Гданськ), Ukho Ensemble (Київ),квартет флейт “Syrinx“ (Москва), Ensemble Nostri Temporis (Київ), GAM-Ensemble (Москва), Moscow Contemporary Music Ensemble (Москва), Владіслав Песін (Москва), Ян Пейс (Лондон), Роман Юсипей (Ессен), Хелен Бледсо (Кьольн), Айк Мелікян (Єреван) та інші.

Максим Коломієць є співзасновником ансамблю сучасної музики Ensemble Nostri Temporis (2007) та засновником ансамблю барокової музики Luna Ensemble (2014).

Також з 2015 працює соло-гобоїстом в ансамблі сучасної музики «Ухо» (Київ), а з 2018 соло-гобоїстом Kyiv Symphony Orchestra.

Разом з Дмитром Радзецьким є організатором мистецького простору Арт-куб КоRa, в якому регулярно проводяться концерти, трансляції, акустичні експерименти та різного роду колаборації. З 2020-го року в Арт-кубі був започаткований проект KoRa Late Night Show. Щотижня до студії запрошуються відомі українські музиканти для інтерв’ю та музикування.

 

Повернутися до Учасників