Фото: Ivan Sloboda

Любомир Мельник

Піаніст та композитора Любомир Мельник народився 1948 року в Мюнхені, в сім’ї українських емігрантів з Коломиї. Невдовзі після народження сим’я переїхала у Вінніпег.

Любомир Мельник  навчався в Коледжі Святого Павла в провінції Манітоба, вивчав філософію та латину. Закінчив аспірантуру в Університеті Квінс в Кінгстоні за фахом “філософія”. З 1973 по 1975 роки Любомир Мельник жив у Парижі. Працював разом із відомою танцівницею Кароліною Карлсон у Паризькій опері, писав музику для хореографічних постановок, тоді ж створив і свою методику гри на фортепіано.

У 1985 році Любомир Мельник встановив  2 рекорди, які прославили його як “найшвидшого піаніста в світі”.  Відповідно до одного з них композитор показав себе найшвидшим піаністом у світі: він зміг зіграти мелодію, граючи 19 з половиною нот щосекунди кожною рукою одночасно. Другий зафіксований рекорд: виконання найбільшої кількості нот за годину гри, при швидкості 13-14 нот за секунду кожною рукою

Як філософ та композитор  методику своє гри Мельник виклав в трактаті “Відкритий час: мистецтво безперервної гри”. Склав 22 етюди для музикантів-початківців, що бажають навчитися його техніки гри.

Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір “Poslaniye” присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка “І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє”.

А твір “A Portrait Of Petlura On The Day He Was Killed” присвячений постаті Симона Петлюри.

 

Дискографія піаніста налічує 22 CD з унікальною музикою, в тому числі і в співпраці з українськими музикантами. Любомир Мельник з успіхом гастролює Північною Америкою, Європою, активно концертує в рідній Україні.

 

Повернутися до Учасників