Фото: Elena Tishchenko

Андрій Мурза

скрипка

Український скрипаль, засновник та художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів.

Андрій виступав на численних важливих фестивалях та концертних циклах, серед яких міжнародний фестиваль у Хайдельберзі, міжнародний фестиваль в Сантандері, міжнародний фестиваль LvivMozArt, міжнародний фестиваль сучасної музики «Два дні та дві ночі нової музики». Його регулярно запрошують виступати з сольними концертами та програмами камерної музики у міста Швейцарії, Франції, Німеччини, України, Китаю та Іспанії на таких майданчиках, як Yehudi Menuhin Forum, Palacio de Festivales, Tonhalle Düsseldorf, Shenzhen Concert Hall, Deutsche Oper am Rhein та Королівський палац “El Pardo ” в Мадриді, де він мав честь грати перед іспанською королівською сім’єю.

Він зробив запис для Національного радіо Іспанії з творами Баха, Шуберта, Шнітке та Сен-Санса, а також для радіо SWR Classic (Німеччина), виконавши скрипкову сонату славетного українського композитора Віктора Косенка.

Андрій Мурза виступав з такими оркестрами, як Philharmonie Baden-Baden, Національний симфонічний оркестр України, Національний одеський філармонічний оркестр, Orquesta de Córdoba, Національний оркестр Молдови, симфонічний оркестр Українського радіо. Він співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Оксана Линів, Азіз Шохакімов, Павел Пшитоцький, Хобарт Ерл та Петер Чаба.

Андрій народився в Одесі, в сім’ї музикантів. У віці 6 років розпочав освіту у знаменитій школі Столярського в класі Анни Лаптєвої, а згодом в Одеській національній музичній академії імені А.В. Нежданової під керівництвом професора Михайла Турчинського. Після закінчення академії він продовжив освіту в Європі у всесвітньо відомого професора Марко Ріцці у Вищій школі музики королеви Софії в Мадриді, а також в аспірантурі Манхаймського університету музики та виконавських мистецтв. Величезний вплив на його професійний розвиток надали заняття з видатними музикантами, серед яких Пінхас Цукерман, Жерар Пуле, Захар Брон, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід та Ференц Радош.

Він виграв численні призи на міжнародних скрипкових конкурсах, нагороджений різними нагородами та грантами культурних фондів, серед них фонд Ісаака Альбеніса, фонд «Sinfonima», Німецький національний культурний фонд, фонд Оттіл Зельбах та Міжнародний фонд Володимира Співакова.

Андрій Мурза викладає на кафедрі струнних інструментів Одеської національної музичної академії та бере участь у складі журі на багатьох міжнародних конкурсах. З 2016 року він є артистом групи перших скрипок у Дюссельдорфському симфонічному оркестрі.

Андрій грає на скрипці Огюста Себастьяна Філіппа Бернарделя, зробленої в 1840 році.

 

Повернутися до Учасників