Фото: Elena Tishchenko

Андрій Мурза

скрипка

Художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів, концертмейстер Стамбульського філармонічного оркестру Текфен (Туреччина), артист Дюссельдорфської симфонічного оркестру (Німеччина). Бере участь в роботі журі міжнародних конкурсів та проводить майстер-класи в містах України, Китаю і Німеччини.

Андрій Мурза є переможцем кількох міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і «Мистецтво XXI століття» в Україні. Брав участь в міжнародних фестивалях в Хайдельберзі (Німеччина), Сантандері (Іспанія), «Два дні і дві ночі нової музики» і «Золоті скрипки Одеси» (Україна). Він виступає з концертами в містах Швейцарії, Франції, Німеччини, України, Італії та Іспанії, де відбувся його дебют на Національному радіо Іспанії, в якому він виконав твори Баха, Шуберта, Шнітке і Сен-Санса.

Андрій народився в Одесі в родині музикантів. Почав своє навчання в школі Столярського в класі доцента Ганни Лаптєвої, потім в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової в класі професора Михайла Турчинського.

Незабаром він продовжив своє навчання у всесвітньо відомого профессора Марко Ріцці у Вищій школі музики імені Королеви Софії в Мадриді (Іспанія), а також в сольній аспірантурі Вищої школи музики Мангейма (Німеччина). Величезний вплив на його професійне становлення надали заняття з видатними музикантами сучасності, серед яких: Пінхас Цукерман, Жерар Пулє, Захар Брон, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід і Ференц Радош.

Під час свого перебування в Європі Андрій Мурза неодноразово ставав володарем різних нагород і грантів культурних фондів, серед яких Фонд Ісаака Альбеніса (Мадрид), Національний культурний фонд Німеччини (Берлін), Фонд Оттілія Зельба (Берлін) і міжнародний фонд Володимира Співакова (Москва). А в 2013 році відбувся його концертний тур по містах Іспанії, після чого він був удостоєний честі виступити перед Іспанської королівської сім’єю, де був нагороджений Королевою Іспанії відмінною грамотою.

Він концертував з такими оркестрами як: Національний оркестр опери і балети Молдови, Національний симфонічний оркестр України, Державний симфонічний оркестр радіо і телебачення України, Одеський національний симфонічний Оркестр, Одеський філармонічний камерний оркестр, Одеський національний оркестр опери і балету. Також співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Азіз Шохакімов, Павло Пшитоцький, Ігор Шаврук, Володимир Сіренко, Хесус Лопес Кобос, Хайме Мартін та інші.

У 2015 році Андрій став переможцем конкурсу фонду «Сімфоніма» (Німеччина), який надав йому в особисте користування скрипку Ніколо Аматі.

 

Повернутися до Учасників