Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»

Оркестр

Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»

«ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) заснований в 1998 році.

Справжнім «Золотим фондом» оркестру є співпраця із всесвітньо відомими музикантами та диригентами. Солістами в концертних програмах «INSO-Львів» виступали Франсуа Лельо, Ліза Батіашвілі, Вольфганг Емануель Шмідт, Олександр Земцов, Сергій Накаряков, Отто Заутер, Валерій Соколов, Вадим Неселовський, Сімон Трпчеський, Клод Делангль, Андрій Бєлов, Алессандро Сафіна, Марія Прінц, Філіпп Пєрло, Ілля Груберт, Алан Берн, Лорен Скламберг, Леопольд Козловський та багато інших. Серед запрошених диригентів, з якими оркестр пов’язує плідна та успішна співпраця, - Георг Кугі, Сер Дірк Броссе, Кшиштоф Пендерецький, Раймонд Янссен, Сімон Камартін, Оксана Линів, Фахраддін Керімов, Стівен Дікрен, Анна Скрильова, Ніколас Паск’є, Далія Стасевська, Крістіан Шуман та інші.

Щороку оркестр «INSO-Львів» здійснює гастрольні турне країнами Європи. Географія гастрольної діяльності оркестру включає також такі країни, як Колумбія та Китай. «INSO-Львів» є учасником міжнародних музичних фестивалів в Україні та за кордоном.

CD оркестру відзначені нагородами Radio Swiss Classic. В червні 2017 року французька продакшн-компанія Paramax Films зняла фільм з виступом «INSO-Львів» на Міжнародному фестивалі Alfa Jazz Fest за участю зіркового тріо Авішая Коена. Трансляція фільму відбувається на телеканалі Mezzo  Classic – Jazz TV. В 2018 році оркестр виступив на головній сцені Leopolis Jazz Fest із всесвітньо відомим басистом Ларсом Даніельссоном та його квартетом Liberetto III Group.

В 2017 році оркестр започаткував плідну співпрацю з британським лейблом Toccata Classics, здійснивши, зокрема, запис повного циклу «24 Каприси. Скорик – Паганіні» та світових прем’єр двох творів угорського композитора Пала Германна. Диск «Paganini by Arrangements» побачив світ в жовтні 2018, а вже в листопаді диск було представлено на престижному британському радіо BBC Radio 3 в програмі «Record Review».

«INSO-Львів» є носієм ідеї миру, і в своїх проектах оркестр впроваджує ключову місію - культурну дипломатію – завдяки об’єднуючій силі музики. В березні 2014 році оркестр ініціював та провів всеукраїнську культурну акцію «Спільне Повітря», що об’єднала провідні оркестри України, які одночасно виконали «Оду до радості» Людвіга Ван Бетховена в найбільших аеропортах України (Київ, Одеса, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Львів) на знак єдності країни та відзначення підписання політичної частини угоди про Асоціацію з ЄС. В 2015 році «INSO-Львів» організував масштабну музичну подію «БАХ Маратон - Ready. Steady BACH!», що об’єднала понад 600 музикантів з різних країн світу, встановивши рекорд України в номінації «Масові заходи» за найтриваліше живе виконання музики Й.С. Баха в Україні. Щороку оркестр реалізує музичні проекти під гаслом «Класика заради Миру», один з яких з резонансом відбувся в Києві 15 листопада 2015 року за участю всесвітньо відомого диригента та композитора, головного диригента світового концертного туру «Зоряні війни» Сера Дірка Броссе. У співпраці з австрійським диригентом Георгом Кугі оркестр щороку виконує концертні програми з серії «Симфонічні перлини Відня», «Музика Дунайського простору», «Академія оркестру «INSO-Львів».

Про визнання високого професійного рівня оркестру свідчать запрошення його до участі в якості базового оркестру на міжнародних фестивалях і конкурсах. Зокрема, «INSO-Львів» є базовим оркестром Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, започаткованого в 2017 році. У вересні 2017 р. оркестр взяв участь в 24-му Міжнародному конкурсі ім. Йоганнеса Брамса в м. Перчах (Австрія). В 2017 та 2018 рр. оркестр здійснив успішні міжнародні концертні тури Нідерландами під керівництвом диригента Раймонда Янссена, засновника та директора агенції Cadenza European Art Productions.

Колектив оркестру здійснює активну соціальну та волонтерську діяльність.

«INSO-Львів» - це яскрава палітра емоцій, якими музиканти діляться зі своїми слухачами, втілюючи творчу, культурно дипломатичну і просвітницьку місію.

Художній керівник оркестру – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, Герой України – Мирослав СКОРИК.

З 2007 року Головою Правління оркестру та ідейним натхненником багатьох проектів і програм є Іоланта Пришляк.

«…оркестр, що складається з молодих, мотивованих та допитливих музикантів…» - Ліза Батіашвілі

«Ентузіазм, відданість та професіональний підхід музикантів надзвичайно вразили мене» - Сер Дірк Броссе

«…Оркестр «INSO-Львів» є чимось особливим: він поєднує в собі високу професійну етику та молодіжний дух!» - Олександр Земцов

У 2018-му оркестр відзначає свій 20-річний ювілей. Репертуар колективу багатий і різножанровий: від класики до джазу. «ІNSO-Львів» — постійний учасник міжнародних фестивалів як в Україні, так і за кордоном («Віртуози», «Контрасти», «Leopolis Jazz Fest», «LvivMozArt»). В 2017 р. оркестр успішно виступив на 24-му Міжнародному конкурсі імені Й. Брамса в Австрії, на фестивалі «Переосмислюючи Європу: Україна» в Швеції та в Нідерландах у рамках міжнародного концертного туру «Carmina Burana», що об’єднав виконавців із Нідерландів, Румунії та України.

У січні–лютому 2018 р. телеканал MEZZO транслював виступ оркестру з тріо Авішая Коена. На початку року, до 80-річчя художнього керівника, маестро Мирослава Скорика, колектив здійснив запис його творів на англійському лейблі Toccata Classics.

Місія «ІNSO-Львів» — культурна дипломатія.

Повернутися до Учасників