1 червня 2017

Оксана Линів зламала чоловічу традицію диригування опер Ваґнера у Барселоні

Впродовж травня 2017 року Оксана Линів була запрошеним диригентом у Великому театрі Лісеу у Барселоні (Іспанія). Вона взяла участь у постановці опери Ріхарда Ваґнера «Летючий голландець» і стала першою жінкою, яка диригувала оперою Ваґнера у цьому театрі, починаючи від першої постановки твору цього композитора у1883 році.

Ріхард Ваґнер є одним із найулюбленіших композиторів слухачів Барселонської опери. В історії опери є навіть той факт, що тут проводився Байройтський фестиваль оперної творчості Ваґнера, який, як відомо, майже ніколи не покидав стін оперного театру в Байройті - спеціально збудованого Ріхардом Ваґнером театру для постановки власних опер.

Для українки - це перший виступ у Барселонській опері. Оксані Линів пощастило працювати разом відомими оперними співаками, що виконали провідні партії в «Летючому голландці»: Альбертом Доменом (Albert Dohmen) та Егілсом Сілінсом (Egils Silins) у ролі Голландця, Єленою Поповскою та Анею Кампе (Anja Kampe) у партії Сенти. Зокрема, Альберт Домен і Аня Кампе є відомими виконавцями Ваґнерівських музичних драм та постійними учасниками Байройтського фестивалю.

«В якійсь мірі Летючий голландець це певний міраж, обман води, оманливе відображення її хвиль, звільнення, яке не надходить, хоча воно поряд. Подвійний план, яким режисер Philipp Stölzl творить свою драматургію, досконало змальовує цю напругу, вічне повернення цієї трагедії, яка була вчора, буде завтра та відбувається зараз...

Диригування Оксани Линів, яка була на обкладинці травневого номеру Platea - переконало від початку до кінця: детальне, точне, з кристалічною ясністю в структурних рішеннях, з образною висловлюваністю, з безсумнівною театральністю, дещо аналітичне, дещо споглядальне, але без втрати головного драматургійного пульсу».

Platea Magazine

1 / 12