23 серпня 2017

Ніч лише починається

Під заскленим небом внутрішнього дворику львівської копальні кави відбувся магічний перформанс, названий «Ніч лише починається». Епіцентром незвичайних музичних коливань та поєднань стала Мар’яна Садовська, засобами якої, були лише електронні музичні інструменти.

Цей проект виник у відповідь на події 2014 року в Україні та продовжує жалити у серця кожного українця, змушуючи кожного відчути зв’язок поколінь, громадян, товаришів… Перформанс трактується як один музичний твір, одна музична думка, що увібрала у собі різні засоби подачі звуку, декламацію, акустичні ефекти, цитати віршів сучасних українських поетів, а також експедиційні фольклористичні записи, зібрані 2016-го року у Приазов’ї та українському Донбасі.

Мар’яна Садовська будує композицію, спираючись в більшості на імпровізаційну складову, творячи заготовлені елементи лише у момент перформансу. Наслідуючи автентичний етно-голос, вона додає шепоти, стогони та плачі, доходячи до різних стресових граней, чи то використовуючи слово, як певний лейтмотивний символ, чи як дисонантний ефект для підкреслення смислового значення певного уривку.

Петро Жеруха

ФОТО: Ірина Середа

1 / 11