23 серпня 2017

Не тільки Моцарт!

«Не тільки Моцарт» – творчий проект, який народився у співпраці фестивалю LvivMozArt та музичного фонду VERE MUSIC FUND. Концерт відбувся 23 серпня у Великій залі Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка. Основною метою концерту було висвітлення творчості Франца Ксавера Моцарта та показ її на тлі віденських класиків – Й.Гайдна та Л. ван Бетховена.

Учасниками заходу стали музиканти, що співпрацюють із фондом VERE MUSIC FUND. У виконанні Й.Ерміня, А.Баришевського, А.Міщенко, С.Гумінюка, О.Канке, В.Симчич та К.Товстухи, слухачі познайомилися із камерними композиціями Франца Ксавера: Варіаціями для фортепіано на тему української народної пісні «У сусіда хата біла» ре мінор (ор.18), чотирма танцями для фортепіано (марш, лендлер, два німецьких танці), Скрипковою сонатою фа мажор (op. 15), Варіаціями для фортепіано на невідому тему соль мажор (op.13), Варіаціями для фортепіано на тему Менуету з фіналу опери Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан» (op.2) та Фінальною редакцією Рондо фа мажор Вольфганга Амадея Моцарта для фортепіано (1802). Більшість композицій, які прозвучали у першій частині концерту, є маловідомими, та виконувались в Україні чи не вперше.

Другий відділ концерту повністю був присвячений фортепіанним сонатам Й.Гайдна та Л. ван Бетховена у виконанні українських піаністів.

Наталія Мендюк

ФОТО: Ірина Середа

1 / 16