23 вересня 2017

На сцені опери Ґрац: перший виступ головного диригента Оксани Линів

23 вересня на сцені опери Ґрац відбувся симфонічний концерт Ґрацького філармонійного оркестру під батутою новопризначеного головного диригента Оксани Линів. Більша частина програми, яка прозвучала на цьому концерті, двома тижнями раніше була презентована на сцені Золотого залу Musikverein у Відні. Йдеться про Другу симфонію Р. Шумана та симфонічну поему «Мазепа» Ф. Ліста. Ці твори, за словами Оксани Линів, вона обрала для свого дебюту, бо раніше не диригувала ними, але завжди мріяла.

Спеціально для першого виступу в якості головного диригента у Ґраці вона запросила до співпраці українського скрипаля Валерія Соколова. У його виконанні прозвучав скрипковий концерт №2 Б. Бартока.

Валерій Соколов — український скрипаль, який активно гастролює в Україні та за кордоном. Лише у цьому сезоні його концерти заплановані на сценах Амстердама, Лейпцига, Мюнхена, Неаполя, Мілана, Вільнюса, Москви, Флориди, Нью-Йорка, Києва, Одеси та інших міст. Валерій є першовиконавцем творів українських композиторів — зокрема торік він презентував прем’єру Третього концерту для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Скрипаль також ділиться порадами щодо розвитку кар’єри у сфері класичної музики із молодими українськими музикантами, нещодавно він брав участь у майстер-класі «Music Arts Talk», яку організувала київська школа Music Arts Academy.

ФОТО: Werner Kmetitsch

 

1 / 3