25 серпня 2017

Музичний салон. Ф.К. Моцарт і фортепіанна музика

В останній день фестивалю LvivMozArt, у Будинку вчених у Львові відбувся концерт всесвітньовідомого фортепіанного дуету Яри Таль та Андреаса Ґротгузе. Головною родзинкою програми концерту стали Меланхолійні полонези Франца Ксавера Моцарта у сольному виконанні Яри Таль, яка влітку 2017-го випустила диск із цими малознаними композиціями.

Інші композиції впродовж концерту були виконані у фортепіанному дуеті Яри Таль та Андреаса Ґротгузе. Музиканти належать до числа виконавців, які інтелектуально підходять до інтерпретації музики. Про це свідчили невеликі коментарі, які вони підготували перед кожним із творів. Піаністи розповідали про історію їх створення, образний зміст, а також про враження, які в них виникали після знайомства з цими композиціями.

Виконавці розпочали концерт Сонатою для фортепіано ре мажор (KV 281) В.А.Моцарта. Вона слугувала своєрідною преамбулою перед Меланхолійними полонезами ор.17 та ор.22 Ф.К.Моцарта, які Моцарт-син створював, мешкаючи спочатку у Підкамені, а згодом – у Львові. Після перерви прозвучали ще дві композиції, які по праву можна назвати справжніми шедеврами серед творів для виконання у 4 руки – це «Східні картини» Р.Шумана та Фантазія фа мінор Ф.Шуберта.

Наталія Мендюк

ФОТО: Ірина Середа

1 / 13