14 вересня 2017

Молодіжний симфонічний оркестр України & Bundesjugendorchester, Бонн-Берлін, Німеччина

Після успішних виступів у Львові та Києві Молодіжний симфонічний оркестр України та Bundesjugendorchester продовжили свої гастролі у Німеччині. Виступ у Бонні 14 вересня 2017 року на відомому Бетховенському фестивалі у рідному місті композитора Людвіга ван Бетховена став найбільш хвилюючим для музикантів. Під керівництвом диригентки Оксани Линів українські та німецькі молоді музиканти виконали композиції, що ввійшли до репертуару їхніх попередніх концертів — Увертюру Франца Ксавера Моцарта, симфонічну поему «На берегах Вісли» Бориса Лятошинського та Потрійний концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано у супроводі оркестру Людвіга ван Бетховена зі солістами Фобіасом Фелдманном (Німеччина), Костянтином Манаєвом (Росія–Німеччина) та Катериною Тітовою (Україна–Німеччина).

Однак німецьку публіку чекала ще одна особлива подія: на замовлення медіа-партнера проекту Deutsche Welle львівський композитор Богдан Сегін створив «Галицьку фантазію» для семи акордеонів та оркестру. Світова прем'єра цього твору відбулася саме на Бетховенському фестивалі, її тепло сприйняла публіка. На цьому музичні сюрпризи не закінчувалися: «на біс» прозвучала знаменита «Мелодія» Мирослава Скорика у виконанні Фобіаса Фелдманна (скрипка), Костянтина Манаєва (віолончель) та Катерина Тітової (фортепіано). Національний молодіжний оркестр акордеоністів NRW виконав твір Стефана Гіппе «Vom Mond und dem Mädchen» (диригував автор), а молоді музиканти Молодіжного симфонічного оркестру України та Bundesjugendorchester зіграли на фінал потужну оркестрову композицію «Богатирські ворота у Києві» Модеста Мусоргського.

Окрім вечірнього концерту, музиканти вдень влаштували особливий виступ для наймолодших слухачів: щоби послухати та попрактикуватися у грі на музичних інструментах разом із Молодіжним симфонічним оркестром України та Bundesjugendorchester, завітали майже дві сотні дітей!

 

Стефанія Олійник

 

1 / 16