п’ятниця 27 серпня
За межі

 

Особлива подія, здатна здивувати і запалити новими імпульсами.

 

Ще з прадавніх часів людей хвилювала думка про інші світи та надлюдські можливості. Відомого віртуоза 19 століття Ніколо Паганіні звинувачували у зв’язках з дияволом за його мистецтво гри на скрипці, яке мало здатність необмеженого впливу на слухачів, вводячи їх в екзальтовані стани та викликаючи залежність. Ці технічно складні твори і досі є випробуванням для кожного скрипаля, вимагаючи бездоганної техніки, темпераменту та харизми. Натомість твір сучасної української композиторки Любави Сидоренко “Білий Ангел” стає контрастом до теми Паганіні, поєднуючи звучання голосу та електроніки, він з перших звуків викликає в уяві стан невагомості та трансцендентного польоту.  

Особливим мітом для української культури стала творчість першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич. Перша українська жінка - композиторка сміливо втілює свою фантазію про інші світи, засобами поєднання груп великого симфонічного оркестру, створюючи звукозображальні полотна в імпресіоністичному стилі. Особливістю концерту стане світова прем’єра “Космічної симфонії” Туркевич у виконанні Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. Симфонія є втіленням ідеї людства до вивчення та освоєння космічного простору, де в назвах частин Альфа (Земля), Галілей, Місяць (Армстронг) відображені останні тогочасні досягнення – політ людини на Місяць. 

 Сценографією до музичних творів стане відеоряд, створений на основі полотен Соні Делоне, українки, яка підкорила Париж. Художниця яскравими геометричними модулями створила нову ритмічну мову абстрактного живопису і задала новий напрямок в мистецтві ХХ ст.  

Яскравим фіналом концерту стане фрагмент “Юпітер” з симфонічної сюїти “Планети” Ґустава Хольста, написаної на початку ХХ століття. 

 

 

 

 

Концертна програма “За межі” стане ще однією  спробою переосмислити музичне мистецтво та відкрити новий спосіб спілкування між виконавцем та публікою, між метакосмосом творця-композитора та світом.