середа 25 серпня
Виставка «Львів і Моцарт: від історії до сьогодення»

Виставка «Львів і Моцарт: від історії до сьогодення» представить унікальні архівні знахідки, літографії та нотні видання часів Моцарта-сина. Зокрема і ті, якими він сам користувався, а також твори сучасного мистецтва, інспіровані постаттю Франца Ксавера Моцарта.

 

Це перша виставка у рамках фестивалю LvivMozArt, що базується на архівних даних, які відображають перебування Моцарта-молодшого у Львові та його музичну діяльність на Галичині. Дослідження цих тем суттєво поглибилося завдяки роботі над виданням "Франц Ксавер Моцарт – листи, документи, подорожній щоденник, спогади сучасників". Деякі експонати історичної частини виставки є яскравими ілюстраціями та доповненнями до тієї частини видання, що описує перебування Моцарта у Львові.

 

Окремі блоки виставки присвячені Львову часів Моцарта – локаціям, безпосередньо пов’язаним із його життям та творчістю. Місто у кольорових і монохромних літографіях сучасників і ровесників, Товариству святої Цецилії, роботі у міському привілейованому цісарсько-королівському театрі та участі у концертах Товаристві друзів музики.

Особливою частиною експозиції будуть предмети від “Stiftung Mozarteum Salzburg”,  що перебуватимуть в Україні лише протягом фестивалю (26-29 серпня).

Ще один блок виставки присвячений сучасному мистецтву, що переосмислює постать Франца Ксавера та музику загалом. Це роботи відомих віденських та українських митців – скульпторів та художників. Твори об’єднує прагнення авторів відтворити пережиття музики як з погляду виконавця, так і з боку слухача. Яким чином музика накладається на внутрішні драми та злети особистості, чи поглиблює вона біль, чи навпаки лікує, чи окрилює – ось запитання, на яке пропонуємо пошукати відповідь разом із нами.