четвер 26 серпня
Урочисте відкриття скульптури до ювілею Ф. К. Моцарта

 

Святково і гучно після тривалої павзи розпочнеться старт П’ятого сезону Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. До 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта відбудеться урочисте відкриття скульптури, присвяченої композитору, музичному діячеві Львова та натхненнику фестивалю. 


 

Під час відкриття скульптури Ф. К. Моцарту відбудеться світова прем'єра святкової кантати «Меланхолійна кантата на честь львівського Моцарта», написаної сучасним  композитором Богданом Сегіним спеціально до події. Ідея твору полягає у накресленні двох особистих сюжетів львівського Моцарта, які тісно переплелись між собою і сформували його як митця та чоловіка. Таємниця стосунків митця з містом,  його прихильністю та свободою. 

За словами Богдана Сегіна, тлом і основною сюжетною лінією  у кантаті є Львів – місто аристократії та міщанства, карнавалів та народних гулянь, місто багатьох мов та культур. Львів – національно найважливіше місто в житті Франца Ксавера, яке дало йому відчуття свободи та простір для творчої реалізації й кохання. Саме тут в житті молодшого Моцарта почались стосунки із його музою та незмінною сценічною партнеркою. Почуттями до неї, як невидимими кайданами, він був скований впродовж усього життя. Ця історія любові  Франца Ксавера Моцарта і Йозефіни Бароні-Кавалькабо стала другою сюжетною лінією кантати. У творі використані фрагменти щоденника для Йозефіни, тексти любовних пісень, які написав для коханої Франц Ксавер.