вівторок 06 серпня

Органний зал
вул. С. Бандери, 8

18:30

 «Соколов та друзі»

Шульхофф / Шостакович

Особлива програма від всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Валерія Соколова з творами Шостаковича та Шульхоффа. Лінія заборон та репресій тоталітарних режимів ХХ століття, символізм боротьби мистецтва проти системи червоною ниткою проходить через всі твори концерту. Звучатиме музика митців, що творили  в рамках тоталітаризму та, водночас, поза усіма його межами та кордонами.

Чеський  композитор єврейського походження Ервін Шульхофф був  блискучим піаністом та джазменом 30-х років минулого століття. Він був прихильником альтернативних музичних течій, один з перших використовував джазові елементи в симфонічній музиці, активно гастролював та грав у джазових оркестрах. З початком Першої світової війни, Шульхоффа мобілізували до австрійського війська, де в ході війни він отримав поранення. Доля була немилосердною до композитора і під час Другої світової: вже на другий день війни між Німеччиною та СРСР, Ервіна Шульхоффа заарештували нацисти через симпатії до радянської влади. Помер композитор в німецькому концтаборі Вюльцбург у 1942 році. Довгий час його твори були під забороною.

Свій струнний квартет №8 Дмитро Шостакович створив лише за три дні. Це був імпульс болю, а  формальна посвята твору «жертвам фашизму та війни», також торкалась і його історії. Двічі заборонена музика Шостаковича в СРСР та постійний страх перед арештом за незрозумілий формалізм, зуміла сховати в собі шифри та таємні послання. «Я думаю про те, що якщо я колись помру, то навряд чи хтось напише твір, присвячений моїй пам’яті. Тому я сам вирішив написати такий» — з листа композитора.

Концерт Валерія Соколова та ансамблю провідних українських музикантів — це данина музиці, що стала символом перемоги митця над системою!

Програма концерту:

 – Ервін Шульхофф Секстет
 – Ервін Шульхофф Дует для скрипки та віолончелі
 – Дмитро Шостакович Струнний квартет №8

Соліст та автор ідеї — Валерій Соколов.

Валерій Соколов — скрипка (Україна – Швейцарія). Харків’янин, скрипаль-віртоуз всесвітньої слави. З моменту його перемоги на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате у 1999 році , ім’я музиканта не сходить з афіш по всьому світу. Навчався у Лондоні в престижній школі Ієгуді Менухіна. У 2010 році Валерій Соколов закінчує аспірантуру в елітному закладі Німеччини, в Кронберзькій академії музики у топових педагогів: Гідона Кремера та Анни Чумаченко. Має честь грати на скрипці роботи А. Страдіварі.

Впродовж всього часу та до сьогодні музикант з великим успіхом гастролює по всьому світу, співпрацює з найвідомішими музикантами та з часів заснування LvivMozArt активно підтримує фестиваль як його амбасадор.

 

Знижка 15% на квитки при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Діє знижка 30% для студентів, учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Увага! Для придбання квитка зі знижкою слід використати промокод
discounticket. Квиток зі знижою вважаєтся дійсним лише з документом, який засвідчує Вашу особу та статус  пільгової категорії.

1 / 18

 

ДРЕС-КОД: Coctails

 

Солісти: Валерій Соколов (Україна-Швейцарія)

Виконавці: Олексій Шадрін (Україна-Німеччина), Артем Полуденний (Україна), Максим Грінченко (Україна), Софія Грабовська (Україна), Зенон Дашак (Україна)