вівторок 06 серпня
"Соколов та друзі"

Додаткова знижка 15%  при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Шульхофф/Шостакович

Особлива програма від всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Валерія Соколова з творами Шостаковича та Шульхоффа. Лінія заборон та репресій тоталітарних режимів ХХ століття, символізм боротьби мистецтва проти системи червоною ниткою проходить через всі твори концерту. Звучатиме музика митців, що творили  в рамках тоталітаризму та, водночас, поза усіма його межами та кордонами.

Чеський  композитор єврейського походження Ервін Шульхофф був  блискучим піаністом та джазменом 30-х років минулого століття.Він був прихильником альтернативних музичних течій, один з перших використовував джазові елементи в симфонічній музиці, активно гастролював та грав у джазових оркестрах. З початком Першої світової війни, Шульхоффа мобілізували до австрійського війська, де в ході війни він отримав поранення. Доля була немилосердною до  композитора і під час Другої світової: вже на 2 день війни між Німеччиною та СРСР, Ервіна Шульхоффа заарештували нацисти через симпатії до радянської влади. Помер композитор в німецькому концтаборі Вюльцбург у 1942 році. Довгий час його твори були під забороною.

Свій струнний квартет №8 Дмитро Шостакович створив лише за три дні. Це був імпульс болю, а  формальна посвята твору “жертвам фашизму та війни”, також торкалась і його історії. Двічі заборонена музика Шостаковича в СРСР та постійний страх перед арештом за незрозумілий формалізм, зуміла сховати в собі шифри та таємні послання. “Я думаю про те, що якщо я колись помру, то навряд чи хтось напише твір, присвячений моїй пам’яті. Тому я сам вирішив написати такий” – з листа композитора.

Концерт Валерія Соколова та ансамблю провідних українських музикантів – це данина музиці, що стала символом перемоги митця над системою!


 

Програма концерту:

Ервін Шульхофф Секстет,

Ервін Шульхофф Дует для скрипки и віолончели

Дмитро Шостакович Струнний квартет №8


 

Соліст та автор ідеї :

Валерій Соколов - скрипка (Україна - Швейцарія) . Харків’янин, скрипаль-віртоуз всесвітньої слави. З моменту його перемоги на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате у 1999 році , ім’я музиканта не сходить з афіш по всьому світу. Навчався в Лондоні  в  престижній школі Ієгуді Менухіна. У 2010 році Валерій  Соколов закінчує аспірантуру в елітному закладі Німеччини, в Кронберзькій академії музики у топових педагогів: Гідона Кремера та Анни Чумаченко. Має честь грати на скрипці роботи А. Страдіварі.

Впродовж всього часу та до сьогодні музикант з великим успіхом  гастролює по всьому світу, співпрацює з найвідомішими музикантами та з часів заснування LvivMozArt активно підтримує фестиваль як його амбасадор.

 

 

 

 

1 / 3

 

ДРЕС-КОД: Coctails

 

Солісти: Валерій Соколов (Україна-Швейцарія)

Виконавці: Олексій Шадрін (Україна-Німеччина), Артем Полуденний (Україна), Максим Грінченко (Україна), Софія Грабовська (Україна)