субота 21 липня

Львівська опера
Пр. Свободи, 28

10:00

Перший міжнародний форум у рамках фестивалю LvivMozArt відбувся у 2017 році і висвітлював життя і творчість Франца Ксавера Моцарта в галицькому краї та рецепцію музики його геніального батька. Але недаремно є відомий вираз: «Короля робить свита», а будь-якого, навіть найвидатнішого митця – його культурне оточення. То яка ж музично-мистецька атмосфера надихала Ф.К.Моцарта у Львові? Хто був поруч з ним, поділяв його духовні ідеали і допомагав втілювати творчі плани? Силуети відомих у свій час (хоч сьогодні, на жаль, і призабутих), успішних і талановитих музикантів першої третини ХІХ ст. – соратників Ф.К.Моцарта в столиці Галичини, панораму музичного життя того періоду представлять провідні музикознавці Австрії, Польщі та України.

Модератори:

Любов Кияновська, доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (Україна);

Аделіна Єфіменко, доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (Україна), Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина)

9:45 - 10:00 – реєстрація гостей Форуму

10:00 - 12:45 – Доповіді, сесія питань-відповідей

Аня Морґенштерн, доктор, науковий співробітник бібліотеки «Mozartiana» Міжнародної фундації «Mozarteum» (Зальцбург, Австрія): «Франц Ксавер Вольфганг Моцарт та його видавці»

Ґабріела Калінова, дипломований інженер, перекладач, дослідниця музичного життя та німецькомовної літератури у Празі, член Клубу Старої Праги, член Товариства Франца Кафки у Празі й Відні (Прага, Чехія): «Родина Моцартів і Прага»

Аделіна Єфіменко, доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина): «Франц Ксавер Моцарт і опера»

12:45 - 14:00 – Перерва

14:00 - 17:00 – Доповіді, сесія питань-відповідей

Мирослава Новакович, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музичної медієвістики і україністики Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (Львів, Україна): «Топос Відня, як місця розгортання смислів, у музичній культурі Габсбурзької Галичини»

Валентина Венґжин-Клісовська, доктор мистецтвознавства, професор Університету імені Ф.Шопена (Варшава) і Музичної академії імені Кароля Ліпінського (Вроцлав, Польща), почесний член Сілезького музичного товариства: «Пісні польські і руські галицького люду» Вацлава Залеського з музикою Кароля Ліпінського»

Любов Кияновська, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії музики Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (Львів, Україна): «Й.Рукґабер як приклад музиканта–аніматора в Романтичну добу».