понеділок 05 серпня

Палац Потоцьких
вул. Миколи Коперника, 15

19:00

Передпрезентація книжки «Міста і люди» Йозефа Рота

Яким було Сараєво після Першої світової війни чи Москва через дев’ять років після Жовтневої революції? Що вабило Йозефа Рота у французьких «білих містах»?

Яким було життя східних євреїв у 20-х роках ХХ століття? Виходець із Бродів, покинувши Галичину, відкриває для себе нові міста й рефлексує над побаченим у журналістських текстах. У книжці «Міста і люди» зібрано вибрані фейлетони, есеї та репортажі Йозефа Рота, які він писав на початку своєї письменницької кар’єри.

Учасники:

Христина Назаркевич — українська перекладачка й дослідниця. Доцентка кафедри німецької філології у Львівському університеті імені Івана Франка. У її перекладах українською з’явилися книжки «Росія як поліетнічна імперія» Андреаса Каппелера, «Сміх крізь сльози. Історія єврейського театру в Східній Галичині» Доріс Карнер, роман «День у день» Терезії Мори, «Зникомі європейці» Карла-Маркуса Ґауса, «Топографія пам’яті» Мартіна Поллака та інші.

Олеся Яремчук — українська журналістка. Досліджує тему подорожньої антропології у літературних репортажах Йозефа Рота. 2015 — лауреатка конкурсу художнього репортажу «Самовидець» від видавництва «Темпора», згодом його кураторка. 2017-2019 — головна редакторка видавництва репортажної та документальної літератури «Човен». Проект «Наші Інші» Олесі Яремчук був номінований на ADAMI Media Prize, а книжка «Наші Інші. Історії українського різноманіття» отримала премію «ЛітАкцент року – 2018».

В рамках передпрезентації звучатиме музика Фрица Крейслера та Віктора Косенка у виконанні відомих українських музикантів — Андрія Мурзи та Дарії Атаманенко.

Програма:

 – Й. Штраус. Марш Радецького (переклад для скрипки та фортепіано)
 – В. Косенко. Соната ля мінор, Тв.18

 

Додаткова знижка 15% на квитки при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Діє знижка 30% для студентів, учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Увага! Для придбання квитка зі знижкою слід використати промокод — discounticket. Квиток зі знижою вважаєтся дійсним лише з документом, який засвідчує Вашу особу та статус  пільгової категорії. 

1 / 12

Учасники: Христина Назаркевич, Олеся Яремчук

Виконавці: Андрій Мурза (Україна-Німеччина), Дарія Атаманенко (Україна)