субота 28 серпня
Ковчег «Україна»: Музика

 

У великому  концерті-закритті П’ятого сезону фестивалю LvivMozArt  прозвучить унікальна програма-скарбниця української культури, закладена в проєкт Ковчег “Україна”: Музика. 

Лише уявіть, що раптом  все зникає, уся людська цивілізація, але через багато тисячоліть світ зможе відкрити українську культуру завдяки скарбам, які ми завантажили на Ковчег “Україна”.

Концерт, що поєднає архаїчні пісні та давні духовні напіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних композиторів. Під керівництвом зірки класичної сцени  Оксани Линів та за участі найкращих українських етновиконавців та академічних музикантів: ДахаБраха, Хорея Козацька, Доменіка Чекун, Оксана Нікітюк, Уляна Горбачевська, Роман Трохимук, Молодіжний симфонічний оркестр України та Національна чоловіча капела  “Дударик” та інші.
 

Концерт-колаж, що перезавантажує “музичні архіви” і робить їх цікавими для сучасного слухача. Справжня мистецька хрестоматія, яка відкриває світові непізнану музичну спадщину України. Креативна продюсерка та ініціаторка – Ярина Винницька.

 

«Цей проєкт народився з болю, страху і великої любові. Страху за те, що ми втрачаємо себе, втрачаємо свій унікальний мікрокосмос.  Для мене “Ковчег «Україна» – це інстинкт самозбереження. І те вічне давньогрецьке «пізнати себе» з храму Аполлона в Дельфах. Ми досі не знаємо себе справжніх – і тому себе не любимо. Бо ж як можна любити те, чого не знаєш… Тож ми хочемо, щоб українці перевідкрили для себе власну країну – а це як заглянути у стару скриню зі скарбами. Щоб заглянули всередину себе самих, розглянули там все уважно – і закохались...у самих себе», – Ярина Винницька.

 

«Ціле своє свідоме життя я думала, як бракує нам, щоб мистецтво стало нашим брендом, який буде промовляти поза нами в світі. І ось з цією метою ми створили Ковчег. Вірю у велику роль цього проєкту для успіху культурної дипломатії України. Щоб співтворити новий людяний багатокультурний світ, маємо ще стільки дізнатись про себе і лише у такий спосіб гармонійно долучитись до багатоголосся світу», – головна  диригентка і співавторка концерту Оксана Линів.