субота 10 серпня

Львівська опера
Пр. Свободи, 28

19:00

 «Galician Style»

Назва  «Galician Style» — це  не лише про програму, а й про регіон, який сполучив безліч шляхів на перетині Західної та Східної Європи. Це місцевість, що стала Батьківщиною або другою домівкою видатних митців, зокрема й патрона фестивалю LvivMozArt, молодшого сина великого Моцарта — Франца Ксавера Моцарта. А також композиторів К. Ліпінського, В. Барвінського, М. Колесси,  А. Кос-Анатольського та багатьох інших; видатних письменників Л. фон Захер-Мазоха, Й. Рота, Р. Ауслендер, Б. Шульца, І. Франка. Галичина — колиска української культури та місце її відродження.

 

Програма:

 – Л. Колодуб «Українська карпатська рапсодія»
 – М. Скорик «Гуцульський триптих»
 – В. Барвінський Концерт для фортепіано з оркестром
 – Л. Грабовський Кантата «Чотири українські пісні» для хору з оркестром

 

«Українська карпатська рапсодія» передає захоплення композитора Левка Колодуба красою карпатського регіону. А особливе використання мідних духових інструментів імітує звучання трембіт.

Фортепіанний концерт «останнього українського романтика» Василя Барвінського  прозвучить у виконанні інтернаціонально відомої піаністки Катерини Титової. Над цим твором галицький композитор працював 20 років у міжвоєнні часи, та вже після Другої світової війни твори митця була привселюдно знищені у подвір’ї консерваторії, ректором якої був сам Барвінський. Радянська влада відправила композитора на заслання до мордовських таборів. Після повернення до Львова, композитор до кінця життя відновлював власні твори. Вперше його Фортепіанний концерт був виконаний у Львові в 1994 році, після того,  як партитуру концерту віднайшли в Аргентині.

Одним із найяскравіших прикладів фольклорного колориту  в мистецтві став культовий кінофільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Музику до фільму написав молодий Мирослав Скорик, який після виходу кінострічки на екрани завоював всенародну славу. На основі музики до «Тіней забутих предків»  композитор і створив згодом тричастинний «Гуцульський триптих». Цей твір може здатися витонченою стилізацією, настільки терпкий і неповторний є його колорит та палітра звучання.

Сучасного композитора Леоніда Грабовського культура західного регіону теж  вабила своїми особливостями. Так на основі «ідеологічно чужих радянському народові» народних пісень Грабовський створює 4 українські хори. Політцензура не дозволяла  тоді надто патріотичних українських експресій, тому радянські цензори внесли свої суттєві правки і в цей твір. Та вже в часи Незалежності, після еміграції до США, Леонід Грабовський повертається до «4 хорів» та наново коригує літературну складову і створює нову редакцію, яка прозвучить на концерті.

 

Додаткова знижка 15% на квитки при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Діє знижка 30% для студентів, учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Увага! Для придбання квитка зі знижкою слід використати промокод
 discounticket. Квиток зі знижою вважаєтся дійсним лише з документом, який засвідчує Вашу особу та статус  пільгової категорії. 

1 / 11

ДРЕС-КОД: Black tie

 

Солісти: Катерина Тітова (Україна-Німеччина)

Диригент: Оксана Линів (Україна-Австрія)

Виконавці: Галицький академічний камерний хор (Україна), Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна), Львівський муніципальний хор "Гомін" (Україна)