неділя 04 серпня

Руїни синагоги
м. Броди, Львівська обл.

21:00

Концерт пам’яті Йозефа Рота

Будувати мости? Відновлювати вже збудовані!

Під темою цьогорічного фестивалю «Музика та література» відбудеться історична подія!  Ми вшановуємо постать Йозефа Рота одного із найвагоміших німецькомовних авторів ХХ сторіччя, чия драматична доля поєднала українську, австрійську та єврейську історії і стала символом нерозривних зв’язків України з Європою. У 2019 році ми маємо надзвичайну нагоду відзначити його подвійний ювілей 125 років від народження та 80 років по смерті – справді унікальною подією.

Вперше в історії України та Австрії проводитиметься пам'ятний концерт на галицькій Батьківщині письменника, біля руїни Бродівської Синагоги. Колись один з найбільших єврейський храмів Східної Європи,  під час бомбардувань у Другій світовій війні, був наполовину зруйнований. Як живий свідок трагічних подій, Синагога постане правдивою кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою,  в якій буде задіяно більше 200 митців та зіркових солістів з усього світу.

 «Галичина, велике поле бою великої війни, все ще не реабілітована», — написав у 1924 році Йозеф Рот. Він народився в Бродах у єврейській сім’ї і за своє життя відчув всю мінливість  та гіркоту життя євреїв у Європі того часу. Його життя потрапило в нещадні жорна тоталітаризму: після поїздки в СРСР, Рот був розчарований і виклав антикомуністичні статті, в яких заявляв — комуністи є безбожниками та власноруч проклали шлях до влади нацистам. Вже одразу у 1933, після приходу нацистів до влади у Німеччині, твори Рота опинились під забороною, а сам він потерпав від гонінь.

В програмі концерту прозвучить твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк «Kyrie eleison» та відбудеться прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю. Кульмінацією дійства  стане виконання масштабної 3-ї симфонії «Kaddish» видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне. 3-тя Симфонія Бернстайна написана з використанням канонічним текстів стародавніх єврейських молитов. Вона є реакцією митця на події Голокосту та присвячена пам’яті Дж.Кеннеді, який трагічно загинув за декілька тижнів до прем’єри твору.  Цей твір став світовим символом долі єврейського народу та одкровенним посланням майбутнім поколінням — «Ніколи знову!».

Разом з великим резонансом в українському суспільстві, грандіозним концертом вже цікавляться міжнародні медіа – канали ORF та DeutscheWelle.  

Проект відбуватиметься за підтримки Міністерства Європи, Інтеграції та Закордонних справ Австрії, Австрійського Бюро кооперації у Львові, Бундесканцелярії Австрії, Посольства Республіки Австрії в Україні та Українського Інституту. Подія є частиною Культурного року Австрія-Україна 2019.

 

Знижка 15% на квитки при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Діє знижка 30% для студентів, учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Увага! Для придбання квитка зі знижкою слід використати промокод – discounticket. Квиток зі знижою вважаєтся дійсним лише з документом, який засвідчує Вашу особу та статус  пільгової категорії.

1 / 22

ФОРМАТ: Open-air

ДРЕС-КОД:  Cocktail

Солісти: Пумеза Мацікіза (Південно-Африканська Республіка)

Диригент: Оксана Линів (Україна-Австрія)

Читець: Сунні Мелез (Швейцарія)

Виконавці: Абраам Броди (США), Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» (Україна)