п’ятниця 09 серпня

Львівська опера
Пр. Свободи, 28

20:00

Концерт Баварського молодіжного оркестру / BLJO

BLJO / Баварський молодіжний оркестр — це коли юні серця випромінюють істину!

Колектив із сотні молодих амбіційних музикантів щорічно здійснює концертні тури країнами Європи, Азії та Америки, виступає у найвідоміших залах та є постійним учасником великих фестивалів класичної музики — вперше в завітає в Україну саме на фестиваль LvivMozArt. Молодіжний симфонічний оркестр Баварії заслужено вважається одним із найуспішніших в Європі. Оркестр презентуватиме унікальну програму з шедеврів німецького симфонізму, музики Йоганнеса Брамса та Ріхарда Штрауса.

Програма:
 – Й.Брамс «Трагічна увертюра»
 – Г.Малер “Пісні мандрівного підмайстра”
 – Р. Штраус «Так говорив Заратустра»

Історія створення «Трагічної увертюри» Брамса пов’язана із планами віденського Бургтеатру поставити на сцені придворної опери трагедію Ґьоте «Фауст». Незважаючи на те, що пізніше композитор відмовився від ідеї пов’язувати увертюру із літературним першоджерелом, «Трагічна увертюра» таки отримала своє музичне життя. Літературні шедеври по-новому оживають через мову звуків та стають ще ближчими публіці.

Вокальний цикл  “Пісні мандрівного підмайстра”  підкуповує інтимністю: композитор написав їх, будучи молодим та безнадійно закоханим в співачку Йоханну Ріхтер.  Згодом Малер повернеться до циклу з новою редакцією, а у 1896 році цикл прозвучить на концерті в Берліні. Вірші до пісень також належать Малеру, проте, автор неохоче в цьому признавався публіці.  Невідомо, чи знатиме Йоханна, що пісні були присвячені їй. "Що вони можуть їй сказати, окрім того, що їй і так відомо?" – з листа композитора.

В основу симфонічної поеми «Так казав Заратустра» покладений однойменний філософський трактат Фрідріха Ніцше. Бурхливий драматизм поеми є яскравим зразком пізнього німецького романтизму. Від часу своєї прем’єри (1896) і до сьогодні «Так казав Заратустра» залишається одним із найпопулярніших творів класичної музики. Це перша в історії музики  інтерпретація філософського тексту, а сам твір складається із 9 частин, однойменних до джерела.

 

Знижка 15% на квитки при оплаті картами Visa Platinum, Visa Infinite і Visa Signature.

Діє знижка 30% для студентів, учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Увага! Для придбання квитка зі знижкою слід використати промокод — discounticket. Квиток зі знижою вважаєтся дійсним лише з документом, який засвідчує Вашу особу та статус  пільгової категорії.

1 / 5

ДРЕС-КОД: Black tie

Солісти: Наталія Боєва (Росія-Німеччина)

Диригент: Ніколас Раусс (Швейцарія)

Виконавці: BLJO / Баварський молодіжний симфонічний оркестр (Німеччина)