Домініканський собор
пл. Музейна, 1
17:00

Один з найкращих хорів України презентує оригінальну програму з творів титана української музики Бориса Лятошинського та світових сучасних композиторів.
Борис Лятошинський — основоположник українського музичного модерну та один із велетів європейського мистецтва. Постать Лятошинського в культурі України у ХХ століття є визначальною. Його симфонічні твори стоять на рівні із симфонічними полотнами світових класиків. А камерно-вокальна музика вражає глибиною змісту неординарного почерку митця. Хори, які були написані на вірші українських класиків — Шевченка та Рильського — прозвучать у першому відділі концерту.
В другому відділі концерту прозвучать твори сучасних композиторів США, Іспанії та Латвії. Музика польського композитора Кшиштофа Пендерецького та латвійського митця Петеріса Васкса стала культурним символом кожної з країн. Васкс навчався в Пендерецького основ алеаторики, однієї із течій авангардної музики.
Мортен Лаурідсен та Рандал Стропе — відомі музиканти, представники американської сучасної музики. Раміро Реал — іспанський композитор молодої генерації. Світовим різноманіттям збагачений репертуар хору «Софія», що славиться як перший виконавець сучасної української та світової музики в Україні. Колектив активно бере участь в престижних конкурсах та міжнародних фестивалях хорового співу. У вересні 2011 року хор «Софія» записав свій прем'єрний диск «Літургія», до якого увійшли відомі твори російських композиторів Рахманінова, Чайковського, Архангельського, Чеснокова, Шнітке та інших композиторів. У 2017 року хор «Софія» зайняв призове місце на Harmonie Festival в Німеччині,а також колектив виграв ГРАН-ПРІ на 56 Міжнародному конкурсі хорів «Seghizzi» в Італії.
Програма:
– Б.Лятошинський, 5 хорів на слова М.Рильського («Осінь», «Широке поле», «Колискова», «Шепоче задумливо листя», «Слава тим, хто прагне волі»)
– Б.Лятошинський, 2 хори на слова Т.Шевченка («Тече вода», «Із-за гаю сонце сходить»)
– Б.Лятошинський, Цикл «З минулого» («Рим уночі», «Менует»)
– К.Пендерецький «Херувимська песнь»
– П.Васкс «Mate saule»
– М.Лаурідсен «Io piango»
– Р.Строп «Conversation of soul»
– Р.Реал «Vivamus atque amemus»