Оксана Линів


Головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац, Австрія. Засновниця та арт-директорка фестивалю LvivMozArt, Львів, Україна. Засновниця, диригентка та художня керівниця Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Оксана Линів - українська диригентка, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені. Є лауреаткою престижної міжнародної нагороди TREBBIA International Awards в номінації “Мистецька діяльність” та володаркою нагороди “Жінка України 2019” в номінації “Культура”. Нагороджена титулом “Зірка року 2015” у номінацї “Класика” та призом Мюнхенського оперного фестивалю 2015 року.

Оксана Линів є Почесним амбасадором Львова (2018), нагороджена Орденом за інтелектуальну відвагу від видання “Ї”, а також є переможницею в престижних українських преміях: “Люди Львова” (2017), BOOM Awards 2018, “Люди нового часу” (2017). Українська диригентка є в списку “100 найвпливовіших жінок України” від видання “Фокус” у 2018 році та входить у рейтинг топ-100 від видання “НВ” (2019). Два роки поспіль номінована в Австрії статусом “найулюбленіша Штирійка” в категорії “Мистецтво” (2018/2019).

Після здобуття у 2004 році ІІІ премії на Першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамберзі (Німеччина), Оксану запросили на асистенцію до диригента Джонатана Нота при Бамберзькій філармонії.

З 2008 до 2013 року – диригентка Одеського театру опери та балету, з 2013 до 2017 року – диригентка і асистентка генерального музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка.

У лютому 2017 року Оксана Линів була обрана головною диригенткою Оперного

театру та філармонійного оркестру Ґраца, Австрія, ставши першою жінкою-головною диригенткою в історії Ґраца.

Оксана Линів співпрацювала як запрошена диригентка з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині,Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині, Румунії, Японії та Україні.

Нещодавно з великим успіхом дебютувала з Симфонічним оркестром Дюссельдорфа, Оркестром імені А. Брукнера в Лінці, в Опері Штуттгарту. Дебютувала у Великому оперному театрі «Лісеу» у Барселоні, у Шведській Королівській Опері, Берлінській державній опері та в Theater an der Wien у Відні.

Паралельно з блискучою інтернаціональною кар’єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи

Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України за історію держави і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.

У наступному сезоні 2019/20 заплановані важливі дебюти: з оркестром Державної капели Берліну, Мюнхенським філармонійним оркестром, з оркестром Академії ім. Булєза Даніеля Баренбойма в Берліні. Дебют в Берлінський державній опері з операми “Медея” Л. Керубіні,”Чарівна флейта” В. А. Моцарта. А також постановка опери “Аїда” Дж. Верді в історичному комплексі Храму Хатшепсут в Луксорі (Єгипет); постановка опер “Дон Карлос” Дж.Верді, М. Вайнберга “Пасажирка” та балету С. Прокоф’єва “Попелюшка” в Оперному театрі Ґраца (Австрія); та постановка опери “Замок герцога Синя Борода” в Баварській державній опері.

Дивитися Фото і Відео