Оксана Линів


співзасновниця й арт-директор фестивалю LvivMozArt. З вересня 2017 року — головний диригент опери та філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія). Арт-директор і диригент Молодіжного симфонічного оркестру України (YsOU).

Українська диригентка, перша жінка, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, піднявшись на високий щабель, здавалось би, чоловічої професії.

Впродовж першого сезону у Ґраці Оксана Линів диригувала прем’єрними постановками «Євгенія Онєгіна» П. Чайковського і «Подорож до Реймсу» Дж. Россіні, оперою «Трубадур» Дж. Верді, а також численними концертними програмами, зокрема двічі як запрошений диригент у віденському «Musikverein», де її концерти відбулися з великим успіхом.

Впродовж сезону 2018/2019 Оксана Линів диригуватиме новими постановками опер «Паяци» Р. Леонковалло, «Сільська честь» П. Масканьї, «Саломея» Р. Штрауса, поновленою у репертуарі театру оперою «Тоска» Дж. Пуччіні, концертним виконанням опери «Оберон» К.М. фон Вебера, творами Г. Малера, К. Шимановського, О. Скрябіна, С. Рахманінова, Р. Ваґнера, Р. Штрауса, Ф. Ліста на різноманітних концертах. У січні 2019 року дебютує в Оперному театрі Штутґарта та «Deutsche Oper Berlin» з операми «Пікова дама» П. Чайковського та «Тоска» Дж. Пуччіні; у березні 2019-го — в новій постановці опери «Орлеанська діва» П. Чайковського в «Theater an der Wien» у Відні. Разом із Ґрацьким філармонійним оркестром повернеться на сцену віденського «Musikverein», а також співпрацюватиме із Оркестром імені А. Брукнера в Лінці, Тірольським симфонічним оркестром Інсбрука, Альпійським симфонічним оркестром, Баденською міською капелою, Дюссельдорфським філармонійним оркестром та Дуйсбурзьким філармонійним оркестром, з яким дебютує на сцені «Concertgebouw» в Амстердамі.

Народилася Оксана Линів у м. Броди Львівської області. Закінчила факультет оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичної академії імені М.В. Лисенка,

продовжила навчання у Вищій школі музики ім. Карла Марії фон Вебера у Дрездені (Німеччина). Була стипендіатом престижних європейських фондів. У 2004 році стала фіналісткою Міжнародного конкурсу диригентів ім. Ґустава Малера у Німеччині.

Впродовж 2008–2013 рр. працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету.

Співпрацювала з Одеським національним симфонічним оркестром, камерними оркестрами «Leopolis», «Віртуози Львова», «Київська камерата» й академічним симфонічним оркестром «INSO-Lviv».

З 2013 по 2017 роки була диригентом й музичним асистентом генерального музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка, здійснила постановки і музичні поновлення оперних вистав В.А. Моцарта, Дж. Верді, Г. Доніцетті, Дж. Россіні, Б. Бріттена, П. Рудерса, Б. Блахера, Г. Бергайде. Є запрошеним диригентом таких провідних оперних театрів світу, як Королівська опера у Стокгольмі та Великий театр Лісеу в Барселоні.

Співпрацювала з такими колективами, як Баварський камерний оркестр, Мюнхенський камерний оркестр, Молодіжний оркестр Баварії, Філармонійні оркестри Сюдвестфалії та

центральної Саксонії, Одеський національний симфонічний оркестр, «Київська камерата», Токійський фестивальний оркестр, оркестр філармонії м. Орадя, Берґіський симфонічний оркестр, Празький філармонійний оркестр, Бамберзький симфонічний оркестр, Гамбурзький симфонічний оркестр, оркестр Нової мюнхенської філармонії, Баденська міська капела, Симфонічний оркестр Базеля, Симфонічний оркестр фестивалю «Styriarte», Мюнхенський симфонічний оркестр, Фрайбурзький філармонійний оркестр, Гессенська міська капела Вісбадена, Симфонічний оркестр Ставанґера та Ґрацький філармонійний оркестр.

Творчим кредо Оксани Линів є виконання музики українських композиторів, які регулярно звучать у програмах її концертів в Європі. Здійснила запис симфонічних творів Бориса Лятошинського та Любави Сидоренко з Бамбезьким симфонічним оркестром для Баварського радіо.

Нагороджена титулом «Зірка року 2015» у номінації «Класика» та призом Мюнхенського оперного фестивалю. Увійшла до провідної трійки жінок-диригенток світу молодого покоління.

Дивитися Фото і Відео